حتما بخوانید

خبر رونمایی کتاب مرجع لغات زبان عمومی استاد نیک پور در خبرگزاری ایسنا

isna3

کتاب «مرجع لغات زبان عمومی» منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این کتاب توسط سعید نیک‌پور، مدرس دوره‌های آموزشی زبان عمومی، در قالب ۱۸ فصل و شامل ۱۶۰۰ لغت تألیف شده است.

در معرفی این کتاب که برای آمادگی داوطلبان کنکورهای دکتری، کارشناسی ارشد، آیلتس و تافل منتشر شده عنوان شده است: «مؤلف با رویکردی هدفمند و با تجربه چندساله در آموزش زبان انگلیسی، لغات پرکاربرد و پرتکرار بیش از ۱۵ منبع اصلی واژگان را به همراه لغات پرتکرار کنکورهای ارشد و دکتری هشت سال گذشته و لغات پرتکرار آزمون‌های بین‌المللی زبان (آیلتس، تافل و…) گلچین کرده و در قالب یک منبع یکپارچه تألیف کرده است.

در منابع لغت موجود، عموماً لغات بر اساس ترتیب حروف الفبا یعنی A تا Z و فارغ از توجه به میزان اهمیت و پرتکرار بودن یا نبودن چیده شده‌اند، به همین دلیل در همان ابتدای فرآیند مطالعه ممکن است داوطلب با لغات دشوار و کم‌کاربردی روبه‌رو شود که به دلیل عدم آمادگی برای یادگیری، او را از ادامه مطالعه دلسرد کند. این امر در حالی اتفاق می‌افتد که ممکن است بسیاری از لغات کاربردی و پرتکرار بنا بر ترتیب الفبا در انتهای منبع آورده شده باشد و فرد به دلیل زمان محدود و عدم انگیزه کافی موفق به مطالعه آن‌ها نشود.

در این کتاب مؤلف برای اولین بار در کشور و بر خلاف سبک چینش الفبایی منابع لغت موجود، لغات را از سطح ساده به دشوار و از پرتکرار به کم‌تکرار از فصل ۱ تا ۱۸ چیده و برای تثبیت هر چه بهتر، واژگان مشابه را در کنار هم آورده است.

شیوه‌ تاکیدشده برای به خاطر سپردن لغات در این کتاب مبتنی بر یادگیری لغات در قالب متن و جمله در مثال‌های کوتاه است که موجب تثبیت هر چه اصولی‌تر و ماندگارتر واژگان در ذهن داوطلب می‌شود.»

«مرجع لغات زبان عمومی» در ۳۵۸ صفحه تمام‌رنگی با قیمت ۲۲ هزار تومان توسط انتشارات نص منتشر شده است.

لینک خبـر

2,366 بازدید

۲ دیدگاه

  1. سلام هر چی بیشتر تو سایتها میریم کمتر نتیجه میکیرم لطفا بفرمایید چه مقدار باید زمان گذاشت برای زبان تا نتیجه گرفت

  2. لطفا بفرمایید مطالب به صورت نوار و فیلم هم موجود میباشد

دیدگاهی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلد های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تصویر ثابت

دانلود پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی کنکور دکتری 98 امروز
دانلود